Servis klimatizací

Otestujeme, doplníme a dezinfikujeme systém klimatizace vašeho vozu proškoleným pracovníkem. Plnění provádíme automatickým přístrojem s programovatelnou dobou vakuování a vakuovým testem těsnosti.

Čištění a plnění klimatizací provádějí naši vyškolení pracovníci, kteří mají k dispozici automatické přístroje k tomu určené. Správné množství chladiva je nutností pro kvalitní chlazení a prodlužuje životnost autoklimatizace.

PLNĚNÍ KLIMATIZACE

I u nového vozu se během roku z autoklimatizace ztratí cca 10% chladícího média. Tím dochází ke snížení chladícího výkonu a namáhání mechanických dílů.

V chladící soustavě je také rozprášen speciální olej, který má vysokou schopnost na sebe vázat vlhkost, kterou je třeba ze systému odstranit. Z tohoto důvodu výrobci doporučují údržbu, vyčistění a doplnění klimatizace alespoň jednou ročně.

 

DEZINFEKCE KLIMATIZACE OZÓNEM

Na výparníku i ve vzduchových tunelech chladící soustavy kondenzují vodní páry, ve kterých vznikají nebezpečné bakterie a plísně. Z tohoto důvodu můžete cítit při nepříjemný zápach z klimatizace.

Ozon účinkuje rychleji než chlór a neexistuje žádná bakterie či virus, který by mu  odolal, má totiž silně antioxidační a dezinfekční účinky. Ozón nezanechává žádné stopy, a v porovnání s chemickými prostředky, je ekologický a zdravotně nezávadný.

Pravidelné dezinfikování klimatizace má zásadní vliv na její zdravotní nezávadnost. Doporučujeme klimatizaci vydezinfikovat alespoň jednou ročně.